Víza Spojené státy americké

Vízum do Spojených států amerických (USA)

Jak na víza do Spojených států amerických (USA)? 

Upozornění:

Před každou cestou je nutné zkontrolovat platnost vstupní registrace každého cestujícího.

Od roku 2008 Češi pro krátkodobé cesty do USA vízum nepotřebují. Nabízíme pomoc při vyřízení povolení pro vstup do USA. A těm, kteří pro své cesty do USA víza potřebují, zajistíme pohovor na americké ambasádě v Praze. 

Pokud jste turista (víza B-1/B-2) nebo jedete do Spojených států na obchodní cestu, která trvá méně než 90 dní, můžete cestovat bez víz díky bezvízovému programu (Visa Waiver Program). Musíte mít ale odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA, ještě před tím, než nastoupíte do letadla nebo lodě. Název ESTA (Electronic System for Travel Authorization) je zkrácený tvar pro Elektronický systém cestovní autorizace a zahrnuje stejné údaje, které vyplňovali cestující ve formulářích v letadlech do USA.

Upozornění na změny v bezvízovém styku k 21. lednu 2016

Od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program, resp. ESTA. Změny se dotknou jen těch občanů České republiky, kteří v posledních pěti letech cestovali do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nebo mají kromě českého občanství i občanství Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Ostatních českých občanů se změny netýkají.
 
Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. březnu 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program, resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu.
 
Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly prokazatelně za účelem služební nebo obchodní cesty. Tyto výjimky budou posuzovány individuálně při vyhodnocování žádosti o ESTA.

Do USA můžete cestovat bez víz, pokud splňujete tyto požadavky:

Přečtěte si prosím výše na stránce upozornění na změny v bezvízovém styku k 21. lednu 2016.

 • jste občanem České republiky nebo další z níže uvedených zemí
 • vlastníte platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006) a vstupní povolení ESTA
 • plánujete cestovat to Spojených států na krátkou služební nebo turistickou cestu, nebo chcete v USA pouze přestupovat
 • váš pobyt v USA nepřesáhne dobu 90 dnů
 • máte zakoupenou zpáteční letenku, na které je uvedeno, že opustíte Spojené státy do 90 dnů
 • pokud vlastníte platné vízum v platném cestovním pase, můžete na něj nadále cestovat

V současnosti mají bezvízový styk se Spojenými státy občané těchto 36 zemí:

Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Kdo potřebuje vízum:

Přečtěte si prosím výše na stránce upozornění na změny v bezvízovém styku k 21. lednu 2016.

 • občané, kteří plánují cestovat do USA za jiným účelem, například kvůli studiu, práci, výměnnému pobytu nebo na studentskou brigádu
 • občané, kteří nevlastní biometrický pas
 • občané dalších zemí
   

Nejžádanější víza

Letíte do New Yorku či Washingtonu nebo chcete cestovat po Spojených státech amerických? Čeští turisté vízum pro krátkodobé pobyty v USA nepotřebují, ale musí mít biometrický pas a autorizaci formulářem ESTA. Naše agentura nevyřizuje pracovní ani studentská víza, rádi vám ale poradíme jak na to. Naši specialisté také pomohou při vyřízení vstupu do USA a zařídí pohovor na americké ambasádě v Praze. Kontaktujte nás na adrese info@viza.cz