Víza Kazachstán

Vízum do Kazachstánu

Jak na víza do Kazachstánu?

Kazachstán notifikoval prodloužení pozastavení bezvízového styku s 57 státy včetně ČR. Překročení státní hranice Kazachstánu je možné pro cizince a jejich rodiny s pobytem v Kazachstánu a pro cizince a rodinné příslušníky občana Kazachstánu. Ti nyní mohou překračovat hranici Kazachstánu pouze 1x za 90 dní. Ostatní cizinci musejí mít platné vízum.

Seznam dokladů potřebných pro vyřízení víza:

  • Vyplněny formulář
  • Pas
  • 1 foto pasového formátu 3,5x4,5
  • Vytištěné pozvaní

Opatření:

Povinnost předložení negativního PCR testu COVID-19 na všechny druhy hraničních přechodů tj. letištní, mořské, říční, železniční a silniční. Všechny osoby musí podstoupit kontrolu teploty při vstupu na území Kazachstánu a vyplnit formulář. Zároveň musí předložit negativní PCR test na COVID-19, který nesmí být starší než 72 hodin (od odběru vzorku) při překročení státní hranice Kazachstánu. Bez předložení negativního PCR testu na COVID-19 nesmí cizinec vstoupit na území Kazachstánu. Výjimku z povinného předložení PCR testu již nemají diplomaté a pracovníci velvyslanectví a mezinárodních organizací. Nově se tato výjimka uplatní pro vládní delegace Republiky Kazachstán a letecké posádky.

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Chcete navštívit Kazachstán, největší vnitrozemskou zemi světa? Plánujete cestu do hlavního města Astany nebo chcete prozkoumat Almatu (Alma-Atu)? Kontaktujte vízové oddělení na adrese info@viza.cz, naši zkušení specialisté vám rádi poradí.