Víza Kuba

Vízum na Kubu

Jak na víza na Kubu?

Letiště v Havaně a provinciích jsou i přes zhoršující se epidemiologickou situaci v zemi zatím otevřena. Výrazně se ovšem omezuje počet letů. 

Pro vstup do země je vyžadováno předložení negativního PCR testu provedeného nejvýše 72 hodin před odletem.

S účinností od 6. února 2021 vstoupí v platnost nová omezení pro cestovatele přijíždějící na Kubu. Po příletu na Kubu je všem cestujícím přímo na letišti proveden první PCR test. Všechny osoby budou po příletu umístěny do státního karanténního zařízení. Za dopravu do a z tohoto zařízení a pobyt v něm musí turisté platit. Výsledky prvního PCR testu by měly být sděleny do 72 hodin. Dva dny po obdržení tohoto výsledku se cestující podrobí druhému PCR testu, na jehož výsledky bude také nutno vyčkat v karanténním zařízení. Při cestě na Kubu je tedy nutno počítat s minimálně týdenním zpoplatněným pobytem ve státním karanténním zařízení.

Aktuální informace o cestovních doporučeních jsou k nalezení na stránkách MZV ČR a také na stránkách českého Velvyslanectví v Havaně.

Rádi vám pomůžeme s vyřízením turistické karty. Kontaktujte naše vízové oddělení na adrese info@viza.cz.

  • turistická karta se vyřizuje na délku pobytu 1 měsíc
  • platnost je až 6 měsíců
  • je vyřízena za 2 pracovní dny

Pro vyřízení karty budete potřebovat tyto dokumenty:

  • kopie cestovního pasu, který je platný ještě 6 měsíců po návratu z Kuby (pas musí mít nepoškozenou vazbu a jednu volnou stránku)

Upozornění

  • námi vyřizované turistické karty NELZE použít při letech na Kubu přes USA

Nejžádanější víza

Austrálie

Česká republika

Kazachstán

Cestujete na Kubu, největší ostrovní stát v Karibiku? Letíte do Havany? Chcete navštívit tropický ráj, kde vanou pasáty a celý rok je zde příjemných 25 stupňů? Budete potřebovat povolení. Náš vízový servis je tu pro vás, vyřízení turistické karty na Kubu trvá dva dny.